Словоиграоница
Наша школа је још једном широм отворила врата за дружење са предшколцима. Нови корак у оквиру пројекта "Кроз осмех до ђака првака", под називом "Словоиграоница", реализован је у четвртак, 29. 03. 2018. године. Наставнице српског језика: Слађана Момчиловић, Милка Тошић, Драгана Петровић и Драгана Војиновић, кроз низ занимљивих игара, увеле су будуће ђаке прваке у чаробни свет слова, бајки и прича. Корак је био радионичарског типа. Предшколци су били подељени у четири групе, а у решавању задатака учествовали су и родитељи. Интеракција између деце, родитеља и наставника учинила је атмосферу пријатном и омогућила да кроз игру, смех и забаву ђаци покажу своја знања, брзину и спретност у решавању асоцијација, ребуса и глумачких задатака. Ова радионица је показала да настава српског језика пружа широке могућности да деца развијају своје таленте, уз велику помоћ учитеља и наставника. Дружење настављамо следећег месеца, када ће наше предшколце угостити наставници страних језика.
Видимо се ускоро!