Дан школе
Наша школа је 26. априла 2018.г. обележила 66 година постојања и успешног рада. Обележавање Данa школе протекло је у свечаној атмосфери јер су нашу школу посетили драги гости и колеге из Словеније, као и пријатељи из Раткова и Косовске Каменице. Срдачне поздраве и добродошлицу присутнима упутила је директорка школе Весна Тодоровић, а са неколико речи обратио се и директор школе из Кочевја Петер Пирц. Након обраћања директори су потписали повељу о братимљењу и међусобној сарадњи. Централна приредба одржана је у препуној сали Дома културе, а тема овогодишње приредбе била је пријатељство.
За овогодишњи програм обележавања Данa школе били су задужени наставници и учитељи: Слађана Момчиловић, Славица Стојановић, Славица Чикарић, Славица Јовановић, Ана Ивановић, Јасмина Филиповић, Слађана Савић, Дејан Живковић, Аца Маринковић и Горан Копривица. Приредби су поред наставника, учитеља и радника школе, присуствовали родитељи , директори прокупачких основних и средњих школа и представници установа са којима наша школа успешно сарађује. Изузетан труд и учешће наших ђака, као и богат културно-уметнички програм, допринео је да овај Дан школе протекне у свечаној атмосфери и буде вредан памћења.