Малено је зрно бисерово, ал' се носи на господском врату
Обележавање Вукове недеље је редовни задатак за учеснике републичког пројекта Читалићи. Погон за драму игру и плес, чији је ментор Славица Чикарић, показао је како уобичајено може да постане посебно.
Ученици II2, уз помоћ другака Славице Јовановић и Ане Ивановић, припремали су се месец дана за јавни час поводом Вуковог рођендана који је одржан 6.XI у Народном музеју „Топлица“. Провели су нас речју, игром и песмом кроз живот и рад реформатора српског језика и писма, у амбијенту који је одисао духом Вуковог времена. За сценографију, костиме, реквизит и маску побринули су се учитељице и родитељи ученика. Програм је осмислила и са децом увежбала учитељица Славица Чикарић. Ни једно дете није читало са папира, а за похвалу је била и дикција.
Час је завршио фолклор шестака са играма из Шумадије.
Штафету Вукове недеље преузимају трећаци, али о томе у следећем јављању.