У потрази за одговарајућим занимањем
''Пекар, лекар, апотекар...кувар,чувар... могао сам бити ја, било шта'', стихови познате песме Боре Чорбе најбоље описују активности које ће Тим за професионалну оријентацију реализовати са ученицима осмог разреда.
Јуче је група осмака посетила Дом ученика средњих школа у Прокупљу. У разговору са Миленом, која је кувар и шеф кухиње у Дому, могли су ''из прве руке'' да добију аутентичне информације и на тај начин провере и употпуне сопствену слику о овом занимању.
Хвала љубазним домаћинима, директорици Јелени, васпитачима Драгани, Миладину и Ивани, наравно и Милени, који су нас срдачно дочекали, угостили и показали нам Дом, па су наши осмаци осим упознавања са занимањем добили прилику да се упознају са условима живота и рада у дому ученика.