Читајмо гласно!
Поводом Националног дана књиге, 28. фебруара, наша школа се прикључила четвртом реализовању акције „Читајмо гласно“, коју организује Друштво школских библиотекара Србије. Преко активности гласног читања у што већем броју ученика и наставника желели смо да укажемо на значај књиге и школске библиотеке у раду са ученицима и наставницима.
Циљ ове заједничке активности јесте подстицање читања, повезивање школске библиотеке и школе са локалном заједницом, повезивање са установама и удружењима која се баве афирмисањем културе и уметности, као и промоција рада и сарадње школских библиотекара.
Надамо се да ћемо успешно промовисати књигу, културу читања и читалачку писменост.
Читајмо у учионици, на ходнику, на мосту, поред реке, у парку, у дворишту, у соби, на улици, у библиотеци, на језеру...
Читајмо свуда и увек!
Линкови на Фејсбуку: