Угледни час француског језика

На угледном часу француског језика који је реализовала наставница Јелена Марковић обрађена је наставна јединица „Dans la poche de Josh“ односно“У Џошовом џепу“. Одељење V/1 на занимљив начин је  покушало да открије шта се налази у Џошовим џеповима, тако што је сваки ученик извлачио по један предмет из "Џошових џепова" и на тај начин и сазнао како се ти предмети изговарају на француском.

На овом часу ученици су кроз игру обновили и делове тела, обрађене на претходном часу. Обнављали су кроз игрe Touche, touche..., Додирни, додирни... неки део тела,као и кроз игру сличну нашој игри Иде маца око тебе- Chat caché, где један ученик кружи око својих другара, и ставља једном од њих шеширић на главу. Ученик са шеширићем мора да одговори на питање које му постави ученик који је кружио.

Циљ часа је био да се ученици анимирају како физички, тако и чулно. Све време се истиче важан елемент игре, посебно важан код учења страног језика.

На овај начин су ученици добили сазнања о културолошким сличностима, али и разликама двеју земаља.