И школа је моја породица

У среду, 07.10.2015. године, одржан је угледни час "И школа је моја породица", поводом текуће Дечије недеље.

Час је осмишљен као корелација француског језика и ликовне културе и одржан је у кабинету за ликовну културу.Ученици петог разреда су у првој половини часа представили на француском своје породице, показајући и слике својих чланова, а затим су ученици шестог разреда причали и о породици и о школи:шта воле, шта обожавају, шта им се свиђа, а шта не... Кулминација приче постиже се појављивањем девојчица које кажу "да има и девојчица у школи и да оне воле музику, да причају у недоглед и да се сликају" .....

Други део часа протекао је цртањем дрвећа чија је крошња била испуњена именима најдражих особа, како из породице, тако и из окружења...радове такође радили ученици петог разреда .

Час реализовали наставник ликовног Небојша Станковић и наставница француског Данијела Милошевић.