Угледни час: Лист

01.   12. 2015 год. одржан је угледни час из биологије. Наставница Марија Антић и ученици V2 одељења обрадили су наставну јединицу- лист. Циљ овог часа је да се ученици упознају са свим карактеристикама листа. Ученици су уз помоћ слика, шема, ботанинчког материјала уочили основне делове листа, различите облике, нерватуру листа, улогу и значај.

Васпитни задаци часа су развијање међусобне сарадње и правилног односа према раду.

Формално-функционални задаци су оспособљавање учениказ за посматрање, опажање и закључивање.

Ученици су распоређени у групе спајали делове слагалице која се односила на облик листа, обележавали делове листа на сликама и посматрали пресек листа под микроскопом.Часу су присуствовали директор, психолог и педагог школе.